non.fiction

#MuremZaOwsiakiem

Pozytywna myśl na koniec kolejnego trudnego dnia.

– Jestem dumna ze swoich rodziców, którzy życie naszej rodziny podporządkowali działalności Fundacji. Nawet jak czasem szlag mnie trafiał, że znów zamiast o naszych sprawach, przy stole rozmawiamy o listach z prośbami, brakach w szpitalach, tragediach pacjentów i ich rodziców, przetargach… Rodzice nigdy nie strzelali pogadanek, że trzeba być takim czy siakim, że trzeba robić tak czy śmiak… Ale żyjąc, jak żyją, i robiąc to, co robią, nauczyli nas, że w życiu trzeba mieć wrażliwość, odwagę, siłę i trzeba pomagać, łączyć i kochać. I zawsze podpisywać się pod tym co się robi – napisała Ola Owsiak o swoich rodzicach. 

Pozytywna myśl na koniec kolejnego trudnego dnia. Strasznie bliskie mi myślenie o życiu i o tym, co ze swoim życiem zrobić dla innych. I naprawdę nie jest ważna 100 proc. skuteczność w wypełnianiu tych postanowień, a samo to, że codziennie zaczynasz na nowo. Bo warto.

.

Czytam sobie dziś całkiem sporo. I trafiłem na taką wypowiedz Jurka Owsiaka sprzed 10 lat. Wspominał w wywiadzie m.in. narodziny swojej drugiej córki: 

– Ewa była wcześniakiem. Urodziła się w warszawskim szpitalu na Inflanckiej, a tam nie było inkubatora. Przewieźli ją, maleńką, karetką niedaleko na Działdowską. Lekarze bez owijania w bawełnę powiedzieli, żebyśmy sobie nie robili nadziei. Co wtedy czują matka i ojciec? Odpowiedz sobie sama. Dzień w dzień przyjeżdżaliśmy na oddział. Dzidzia ściągała pokarm. Jak się źle czuła, ja go zawoziłem. Raz wchodzimy, a Ewy w tym inkubatorze nie ma. Pamiętam to uczucie. Strach nas obleciał. Na szczęście okazało się, że zabrali ją gdzieś tylko na chwilę. Nie stało się to najgorsze. I Ewa w końcu wyszła ze szpitala.

I chyba już rozumiem, dlaczego to wszystko. Wiele widziałem, jestem mu ogromnie wdzięczny.

.

(fot. Rafał Milach/AF Photo)
#MuremZaOwsiakiem

Dziennikarz, publicysta i wydawca portalu DEON.pl. Autor Wydawnictwa WAM ("Po tej stronie nieba. Młodzi święci"). Bloger i grafik.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.