piszę

Czas na zmiany. Kilka słów ode mnie

Kiedy w 2013 roku zakładałem pierwszego bloga na deonowej platformie, myślałem, że będę pisał głównie dla siebie. Nie zależało mi na rozgłosie, nigdy nie potrafiłem też zadbać o własny PR. Ktoś w redakcji mnie jednak zauważył i wydłubał moje teksty. Nie przypuszczałem wtedy, że to początek mojej – prawdopodobnie – największej przygody. Dziś sam jestem członkiem redakcji DEON.pl i dziennikarzem, a razem z Julią opiekujemy się naszymi blogerami. To bardzo wdzięczne zajęcie.

Po latach nieobecności wracam do deonowej blogosfery. Z prostego powodu. To społeczność ludzi, którym się chce coś robić, zmieniać i pisać; którzy w tym pisaniu się wzajemnie inspirują i wspierają. Pisząc samotnie na własny rachunek, po prostu mi tego brakowało. Dlatego właśnie zmienił się adres bloga, żegnam [nothingbox.pl] i witam was na [zysko.blog.deon.pl].

To nie wszystko.

Będzie więcej krótkich tekstów, rozmów, inspirujących wrzutek: zdjęć, cytatów, filmów, piosenek i urwanych myśli. Kiedyś myślałem, że dobry tekst musi mieć wstęp, rozwinięcie z kilkoma poważnymi argumentami, mocne zakończenie i najlepiej kilka stron. Dziś wiem, że tekst jest dobry, kiedy nas dokądś prowadzi. A do tego wystarczy czasem nawet jedna mało precyzyjna myśl.

Kluczowe pytanie: po co? Żeby złapać równowagę. Praca dziennikarza bywa wyczerpująca. Staramy się pokazywać dobro, ale też nie możemy milczeć, gdy widzimy zło. Są dni, że ten balans jest mocno zachwiany. Dobrze jest wtedy sobie uświadomić, co nam gra w sercu; że świat się na tym ani nie kończy, ani nie zaczyna. Dobrze umieć wskazać na coś prostego i niewyszukanego, co nas porusza; zauważyć coś więcej w codzienności i nie trzymać się kurczowo zbędnego balastu. Tym właśnie będę się dzielił, aby samemu nie zapomnieć o tym, co dla mnie ważne.

Mam nadzieję, że mi się to uda. Trzymajcie kciuki.

Dziennikarz, publicysta i wydawca portalu DEON.pl. Autor Wydawnictwa WAM ("Po tej stronie nieba. Młodzi święci"). Bloger i grafik.

Jeden Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.